Novinky v Masters

MS Masters 2018 – Varese, Itálie - kvalifikační podmínky

29.června 2018


Kvalifikační podmínky pro účast na letošním MS pořádaném v italském Varese 30.8. – 2.9. jsou stejné jako v minulých letech:
na stránkách: http://www.ucigranfondoworldseries.com jsou pravidla pro kvalifikaci v angličtině. Je tam i kalendář s cca 20 ti kvalifikačními akcemi po celém světě. Pro právo účast na MS je potřeba se účastnit alespoň jedné z nich a umístit se do 25% startujících nebo do třetího místa (pokud je méně než 12 startujících v kategorii. Pokud je v kalendáři silniční závod i časovka, je třeba se umístit pro kvalifikaci na časovku v časovce a pro kvalifikaci na silniční závod v silničním závodě, pokud je v kalendáři jen silniční závod, stačí se umístit v prvních 25% startujících silničního závodu pro kvalifikaci na časovku i na silniční závod, což bývá zpravidla snažší. Kvalifikovat se je též možné účastí na třech akcích z kalendáře bez ohledu na výsledek. Takto kvalifikovaní závodníci se přihlašují na MS sami dle pravidel viz výše uvedený odkaz. Poslední kvalifikační závod pro letošní MS se koná v Evropě v italském Trentu již příští víkend 6. – 8. 7. Event. Ve Španělsku 8.7.2018.
Dále se mohou účastnit mistři republiky v každé věkové kat. po 5ti letech a to jak z časovky, tak ze silničního závodu. Vzhledem k tomu, že letošní MR Masters v silničním závodě ve Slatiňanech se koná 11.8. a přihlášky se uzavírají cca 2 týdny před MS, bude nutné pro kvalifikaci na MS počítat zřejmě výsledky z loňského MR. Pro kvalifikaci z časovky se bude počítat letošní MR v časovce pořádané v Sokolově 4.8.. Dále budou k disposici divoké karty pro 5 mužů a pro 5 žen, které je možno využít pro časovku i pro silniční závod.
Pokud bude zájem vyšší, předpokládáme, že budou vybráni uchazeči dle dosavadních výsledků v ELM a předešlých MS.
Seznam takto nominovaných závodníků bude tedy možno vytvořit až po MR v časovce a bude nutno uzavřít cca do 9.8. a po té zaslat pořadatelům MS prostřednictvím ČSC. Žádat o divokou kartu bude tedy možné od 5. Do 9. 8. V tomto termínu je také nutné, aby by se přihlásili všichni zájemci z řad Mistrů republiky ze všech kategorií. Upozorňujeme rovněž na nutnost lékařského potvrzení, které je potřeba předložit při prezenci před startem.

V dalších letech se můžeme těšit na MS 2019 v polské Poznani ale v roce 2020 zase mimo Evropu ve Vancouveru..

I. Kubín (kubin@markus.cz)

Závody č. 25 a č. 26 v Lučanech nad Nisou odpadají

12.června 2018

Z technických a bezpečnostních důvodů jsou závody plánované na víkend 30. 6. a 1. 7. zrušeny bez náhrady. Všem závodníkům se velmi omlouváme.
M. Wűrz

Informace Lučany nad Nisou

5.června 2018

Závody v Lučanech doznaly některých úprav vzhledem k situaci budování silnice mezi Karlovem a Josefovým Dolem. Bude použit nový okruh s průjezdem obce Bedřichov. Dále je prohozen termín závodů - sobota 30. 6. 2018 se pojedou Lučanské okruhy a neděle 1. 7. 2018 se uskuteční časovka na Bramberk. Bližší informace naleznete v sekci Kalendář závodů - propozice. Přihlašování je již aktivní.
S pozdravem Martin Wűrz

Závody Chvaletice a Mcely

3.června 2018

Celkové výsledky kritéria ve Chvaleticích vč. příchozích budou vloženy do sekce články s diskuzí. Celkové výsledky silničního závodu Mcely je možné najít na stránkách Sportchallenge.cz

Ohlédnutí za závody v Bělči.

27.května 2018

Minulý víkend proběhly dva tradiční závody v Bělči. Časovka - memoriál Vráti Kubeše a silniční závod memoriál Luďka Hykla – dvou vrstevníků vynikajících cyklistů, několikanásobných mistrů republiky a skvělých reprezentantů veteránské cyklistiky doma i v zahraničí. Luděk Hykl byl i zakladatel a pořadatel obou závodů (foto v sekci články s diskusí) . Pořádal je jak pro amatérskou ligu UAC, tak i pro veteránskou ligu MASTERS. Letos se nám podařilo dohodnout uspořádání obou závodů pro obě soutěže v jednom termínu. Hlavním pořadatelem byl Pavel Zach z organizace Sport pomáhá (ANO, ANO z.s. ), ale velkou měrou se o uspořádání zasloužila i paní Jitka Samcová(Hyklová) – dcera Luďka Hykla. Za uspořádání závodu děkujeme a věříme, že se podaří stejně dobře uspořádat i další ročníky stejně tak jako další společné závody UAC a MASTERS. Pro další pořádání společných závodů uvítáme v sekci články s diskuzí, případné připomínky a doporučení.
I. Kubín

Závody v Luži zrušeny

17.května 2018

Na základě informace od pořadatele je dvojzávod 26.-27.5. v Luži z technických důvodů zrušen.

Časovka Běleč

17.května 2018

Dle sdělení pořadatele závodu musí být z nařízení policie ČR startovní interval na časovce 60 vt, takže se závod trochu protáhne. Dále je potřeba, aby všichni závodníci, kteří jsou zaregistrováni v obou soutěžích ELM i UAC i ti, kteří se zaregistrovali předem v UAC, nahlásili při prezenci obě startovní čísla tak, aby byli bodováni v obou soutěžích,

Reklamace a závody v Bělči

7.května 2018

Výsledky z prvních tří závodů jsou již v kalendáři závodů vč. celkového pořadí jednotlivců i družstev. Právě ve výsledcích družstev se objevilo několik chyb způsobených tím, že se jednotliví závodníci přihlásili na závod ještě před tím, než bylo na stránkách registrováno družstvo, za které startují a je obtížné je dohledat a výsledky opravit. Prosím tedy o kontrolu a případné reklamace zaslat na mail: kubin@markus.cz.
V propozicích na závody v Bělči jsou odkazy na propozice na stránkách UAC, kde jsou důležitá upozornění, které je nutné dodržovat viz odkaz: http://www.uac.cz/zavody-a-vysledky/2018/silnice/
Pokud bude nutné propozice ještě před závodem doplnit nebo upravit, dáme upozornění na hlavní stránku ELM.

Anketa
Váš nejoblíbenější časopis, zprávy na webu
Zpravodaj ČSC 7% 6,7%
Road cycling 53% 53,3%
MTBS 13% 13,3%
53x11 27% 26,7%
Peloton 0% 0%
cyklonovinky 0% 0%
Naši sponzoři
  • Sponzor internetu
  • Sponzor startovních čísel
  • Partner soutěže
  • Partner soutěže
  • Partner soutěže
INFO
statistiky návštěvnosti
  • dnes:?
  • týden:?
  • měsíc:?
  • celkem:?
původní web

tvorba webových stránek        |        webhosting a servery